-

Zadziorny-Mietek

Komentarze użytkownika

@Po co prezydentowi i premierowi bojkot Mundialu w Rosji? (19 marca 2018 19:37)

Przepraszam, że nie na temat, lecz poniższe bardzo dobrze nadaje się do cyklu pt. "Za Dobrej Zmiany Polska wstaje z kolan":

Cyt.: "Z uwagi na fakt, że dotychczas obowiązujące przepisy nie przewidują możliwości wyekwipowania personelu międzynarodowego w broń znajdującą się na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, przedmiotowa nowelizacja ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium ma na celu uregulowanie tej kwestii.

W związku z powyższym, nowododany art. 13a przewiduje możliwość wyposażenia żołnierzy wojsk obcych w broń i amunicję, stanowiące uzbrojenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek właściwych organów woj ...

Zadziorny-Mietek
19 marca 2018 22:34

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Oczywiście, Szanownego Parasolnikova jako "Adwersarza" także przepraszam. 

Zadziorny-Mietek
19 marca 2018 17:57

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Tak! Właśnie o to mi chodziło i dzięki wielkie, że tak celnie to ująłeś. Przepraszam jednocześnie Szanownych "Adwersarzy" w osobach Pana Gwincinskiego i Szanownego Redpilla. Z drugiej strony patrząc, Szanowne Jestnadzieja i Ainolatak oraz Szanowny Tadman od razu wyczuli w czym rzecz. ;))

Zadziorny-Mietek
19 marca 2018 17:43


@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Oczywiście komentarz z 00:42 jest w odpowiedzi do Pana.

Zadziorny-Mietek
18 marca 2018 00:44

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Tak, tak. Pan by przecież zrobił dobry film ujmujący ważny temat, z prawdziwym reżyserem i aktorami, za 500, no może 750 PLN. Komórką ze szwagrem chyba. Rozumiem wątpliwości i pewne zarzuty natury artystycznej odnośnie obrazu "Smoleńsk", ale szczerze mówiąc, za nic nie jestem w stanie pojąć u ludzi kultury i sztuki, takich jak Pan - stojących po dobrej stronie, tego hejtu na wszelkie działania naszej, przecież, władzy. Stara się ona jak może w krótkim czasie nadrobić skutki wieloletnich zaniedbań, by nie powiedzieć że celowej kreciej roboty w upadlaniu Polski i Polaków za ich własne pieniądze. Od czegoś trzeba w końcu zacząć, a wiadomo, że końcowy efekt zależy od wielkości zainwestowanych środków i nie od razu Krakó ...

Zadziorny-Mietek
18 marca 2018 00:42
@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Wcale nie 12, lecz 9 do 10 milionów, z których połowa pochodziła od sponsora, który nie ujawnił swej tożsamości. I powtarzam, to jest w skali naszego państwa nieistotny drobiazg, a umożliwił rozpoczęcie konsolidacji skupionego wokół PiS prawicowego patriotycznego środowiska twórczego, które za rządów poprzednich ekip - słusznie zaliczanych do zdrajców i zaprzańców - w ogóle nie miało finansowej siły przebicia. Film "Smoleńsk" to zaledwie pierwsza próba, pierwsze koty za płoty, poważnego potraktowania tego ważnego wydarzenia i tematu w naszej kulturze. Próba idąca wbrew narracji antypolskich ośrodków propagandowych, dlatego tak bardzo istotna i faktu tego nie zmienią pewne widoczne ...

Zadziorny-Mietek
17 marca 2018 21:05

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Niepokoi mnie ta nieuzasadniona, bo niepoparta żadnymi dowodami, totalna krytyka wszystkiego co Dobra Zmiana czyni w sferze szeroko pojętej kultury. Kurski - zły, Gliński - zły, filmy - złe, dziennikarze stojący po stronie Dobrej Zmiany - źli. Źli są wszyscy ci dzięki którym Polacy wreszcie wstali z kolan. Może chodzi o to, by strojąc się w piórka zwolenników Dobrej Zmiany, doprowadzić do wywrócenia rządów Prawa i Sprawiedliwości? Rządów, które już dały nam tyle dobrego, więc nie można dopuścić do tego, by zrobiły dla Polski jeszcze więcej.

Zadziorny-Mietek
17 marca 2018 15:57

@Kino Polska, tyle nam wystarczy... (17 marca 2018 12:34)

Podzielili dla dobra Dobrej Zmiany, czyli dla dobra Polski. O co Ci chodzi? Dobry film musi kosztować, więc jeśli taki z Ciebie mądrala, to nakręć lepszy za mniej. Chcesz za nic dawać 500+ wszystkim tzw. potrzebującym, zaś twórców, którzy są po Twojej stronie i jak nikt inny harują na sukces Dobrej Zmiany wyzywasz od bezczelnych przewałowców. Zresztą, kwoty których się czepiasz w skali państwa i jego budżetu są po prostu śmieszne. Po drugie, zamówienie złożone przez państwo na dzieło - o takiej tematyce na taką rocznicę - musiało dostać placet najwyższych władz partyjnych - wiadomo czyj. Nie narzekaj więc i lepiej skoncentruj się na wsparciu i pomocy - choćby dobrym słowem. Szczera pochwała od c ...

Zadziorny-Mietek
17 marca 2018 15:02

@Własność, socjalizm i wariatki – czy tym można wyjaśnić historię świata? (16 marca 2018 22:56)

Wariatki angażowały się w socjalizm i PPS na takiej samej zasadzie i z tego samego powodu, dla którego Ty głosowałeś na żoliborskich socjalistów z PiS i nadal ich popierasz. Z Tobą jest jednak jeszcze gorzej niż z tamtymi wariatkami, bo z historii już wiesz, że każdy socjalizm w taki czy inny sposób prowadzi ludzi tylko do jednego - do biedy z nędzą i całkowitego upadku.

Zadziorny-Mietek
17 marca 2018 10:49

@Anglio, twoje dzieło? (10 marca 2018 21:41)

Bo Szanowna Waćpani bez przerwy operuje argumentami natury moralnej w odniesieniu do polityki zagranicznej (międzynarodowej). Zostaliśmy przez złe imperium cynicznie oszukani, zmanipulowani, zdradzeni, pozostawieni sami sobie, rzuceni na pastwę itp. Oczywiście, że tak skoro Beck wraz z niemal całą sanacyjną ekipą okazał się tak głupi iż bez mydła wlazł z pocałowaniem lordowskiej ręki w zastawioną pułapkę. W ten sposób, państwo polskie okazało się frajerem - z wynikającymi z tego faktu opłakanymi skutkami dla całego narodu. Ówcześni kierownicy państwa konsekwentnie prowadzili bowiem tzw. politykę bezalternatywną, wynikającą z brania własnych oczekiwań za rzeczywistość - dlatego nie przeprowadzili weryfikacji zdolności sojusznika do wypełnienia obietnic - gwa ...

Zadziorny-Mietek
13 marca 2018 17:54

@Anglio, twoje dzieło? (10 marca 2018 21:41)

Jaka wina Anglii? Zgłosił się naiwny frajer chętny do obrony interesów imperium kosztem postawienia na szali, czyli pod znakiem zapytania, swego całego istnienia, to trzeba było frajerstwo wykorzystać. Wystarczyło mu rozwinąć czerwony dywan, postawić orkiestrę, poklepać po ramieniu, by w przerwie między jedną setą a drugą poczuł się dowartościowany jako "sojusznik Anglii". Czego chcieć więcej?

Zadziorny-Mietek
11 marca 2018 20:16

@Czy Pani Irena Lasota –walterówka - jest najlepszym wzorem dla niepodległościowej prawicy? (9 marca 2018 18:07)

Pucołowaty uprawiając pedagogikę wstydu względem Polaków - tak samo jak gazownia, realizuje w ten sposób tzw. Testament Lecha Kaczyńskiego:

https://youtu.be/YPUhpzGKWnM

PiS jest partią z rozdania przeprowadzonego przez tow. Kiszczaka na menora party w Magdalence. Kaczyńscy stali się żarliwymi patriotami jakich świat nie widział po tym jak Wachowski wymanewrował ich z kancelarii Bolka.

Zadziorny-Mietek
9 marca 2018 23:58

@Marzec 1968, czyli wielka ściema (7 marca 2018 19:56)

Okrągły cyrk przebierańców, zwany nie wiedzieć dlaczego Sejmem RP, nie pozostał za Pucołowatym w tyle. W jedności siła. O jaką jedność chodzi wyjaśnia poniższy film:

https://youtu.be/N6Ho3iIogxk

Zadziorny-Mietek
9 marca 2018 21:35

@Marzec 1968, czyli wielka ściema (7 marca 2018 19:56)

Cyt.: "(…) z wielkim żalem pochylamy głowy ‒ pochylam głowę z wielkim żalem także ja, jako Prezydent. I tym, którzy zostali wtedy wypędzeni, i rodzinom tych, którzy zginęli, chcę powiedzieć: proszę, wybaczcie, proszę, wybaczcie Rzeczypospolitej, proszę, wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce za to, że dokonano tego haniebnego aktu.

Patrzę dziś na tę moją Polskę, na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów XXI wieku i myślę sobie: co za żal, co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczpospolita, że Wy wszyscy, ci, którzy wyjechali, ci, którzy być może umarli przez tamten 1968 rok, że Was dzisiaj z nami nie ma. Że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach. Że jesteście ludźmi sukcesu szanowanymi, ale w innych krajach. Że Wa ...

Zadziorny-Mietek
8 marca 2018 21:13

@Marzec 1968, czyli wielka ściema (7 marca 2018 19:56)

Mosiek wykorzystał Jacka i Karola, którzy wówczas szczerze pragnęli nowego, lepszego komunizmu - tzw. radzieckiego (nie należy go mylić z sowieckim, bolszewickim). Nurt ten wywodził się z zachodniego komunizmu, który wówczas szykował się do neomarksistowskiej rewolucji 1968 r. w tzw. państwach kapitalistycznych. Gomułka był dla Jacka i Karola zdrajcą ideałów Marksa i Engelsa i w tym sensie, wraz z resztą "komandosów", rzeczywiście walczyli oni z ówczesnym systemem władzy w PRL. Tyle, że po to, by masy ludowe miast i wsi wziąć jeszcze mocniej za twarz.

Zadziorny-Mietek
7 marca 2018 21:42

@Polski cham. (7 marca 2018 12:39)

Elita jest pojęciem względnym - wytworem właściwym dla danej kultury i cywilizacji oraz panującego w niej konkretnego systemu społeczno-gospodarczo-politycznego. Nie da się przenieść elity jednego systemu do innego z zachowaniem jej elitarności.

Generalnie, w odniesieniu do narodu, jego elitą są ci ludzie, którzy posiadają wiedzę i umiejętności pozwalające mu w sposób rozumny korzystać z zasobów jakie posiada oraz zasoby te odtwarzać, a także bronić przed zawłaszczeniem z wewnątrz lub  z zewnątrz, które oznacza popadnięcie w niewolę. To czy ta wiedza i umiejętności są w jakikolwiek sposób wykorzystywane przez tzw. władzę to osobna sprawa.

Zadziorny-Mietek
7 marca 2018 16:28

Strona 1 na 15.    Następna