-

Zadziorny-Mietek

Komentarze użytkownika

@A jednak idioci... (12 sierpnia 2018 08:47)

Nie było jednej koncepcji Mittelueropy (gospodarczej strefy wielkiego obszaru), było co najmniej kilka projektów od połowy XIX w. do końca I Wojny światowej:

http://geopolityka.net/wp-content/uploads/2012/11/Eberhardt_Piotr_Geneza_Mitteleuropy.pdf

http://rcin.org.pl/Content/3494/WA51_15123_r2011-t83-4_Przeg-Geogr-Eber.pdf

Zadziorny-Mietek
13 sierpnia 2018 02:23

@O oszustach płaczliwych i hardych (11 sierpnia 2018 08:36)

Cyt.: "(…) brak hamulców u Rafała P, demonstrowany w każdym nagraniu, każą przypuszczać, że czuł się on bezpiecznie, tak bezpiecznie, że brakuje w zasadzie skali na określenie takiego bezpieczeństwa".

Pan Rafał był ponoć bardzo bliskim znajomym pana posła Łukasza Schreibera z PiS-u - zarówno na stopie towarzyskiej jak i partyjnej - szefem jego sztabu w wyborach 2015 r. Oczywiście, po wyjściu sprawy na jaw pan poseł się od kolegi oficjalnie odciął, co świadczy o w sumie dość niskim tzw. ogólnym poziomie inteligencji pana Rafała oraz zdolnościach przewidywania i planowania, którą to nieumiętność wytykał żonie na nagraniu.

Zadziorny-Mietek
11 sierpnia 2018 14:58

@Wszyscy won! (9 sierpnia 2018 10:57)

Łaskawie? III RP znajduje się w Mitteleuropie - strefie całkowicie ekonomicznie zależnej od Niemiec. Co gorsze, PiS u władzy jest tak nieudolny, że nie potrafi wykorzystać nadarzających się okazji - okien możliwości, by coś konkretnego z Niemcami ugrać - powstałych wtedy, gdy hegemon atlantycki przymusza Berlin do uległości. Im po prostu wystarczy, że Cesarz Ameryki przyjedzie do Warszawy na kilka godzin i wygłosi parę ciepłych słów o polskich patriotach. Serca Żarliwych Zwolenników PiS wzlatują wtedy pod niebiosa i są gotowi ponownie głosować na PiS, choćby jutro. O to chodzi, tyle wystarczy i gites jest.

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 18:43

@Wszyscy won! (9 sierpnia 2018 10:57)

Z tego co piszesz wynikałoby, że PiS jednak zrobił skok na sądy przede wszystkim we własnym interesie, by przejąć aparat - poobsadzać go swoimi ludźmi, zaś interes tzw. suwerena miał w poważaniu. Służył mu on tylko propagandowo do przykrycia rzeczywistego celu operacji. No, chyba że po udanym przejęciu z własnej dobrej woli dokonałby jakichś istotnych zmian na korzyść tych, którzy na reformy liczyli. Osobiście bym na taką wolę jednak nie liczył, bo system prawny III RP służy przede wszystkim temu, by władzy zapewnić spokojny sen. Jedynym pożytkiem z tej kolejnej wojny na górze płynącym dla nas szaraków jest to, że dopóki oni tam się żrą między sobą o posady, forsę i wpływy, tym mniej zajmują się nami na dole.

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 18:30

@O zajawce filmu "Kler" i nie tylko (9 sierpnia 2018 09:57)

Nie do końca chodzi o samych tylko księży. W tej zajawce - a być może w całym filmie - najistotniejszy jest moment, w którym podczas libacji pada chóralnie wypowiedziane przez nawalonych ekranowych kapłanów zdanie: "Oto wielka tajemnica wiary - złoto i dolary". Sytuacja i stan w jakim się znajdują są ważne, bo uwiarygadniają powyższe słowa - przyznają to czego prawdopodobnie za nic nie powiedzieliby na trzeźwo - że w Kościele nie ma żadnego sacrum (czyli przynależy on całkowicie do sfery profanum). Po pijaku zgodnie i szczerze oznajmiają, że są wspólnikami w oszustwie - jeśli w Kościele świętości nie ma, to obietnica spełnienia ludzkich nadziei na zetknięcie się w nim z Panem Bogiem jest pozbaw ...

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 16:29

@Wszyscy won! (9 sierpnia 2018 10:57)

Towarzysz Naczelnik Prezes musi się zgadzać na wszystko co w sprawie sądów (i w każdej innej sprawie) dyktuje niemieckie dowództwo z Brukseli oraz Kanclerz Angela Merkel osobiście. Reforma sądownictwa została przez PiS faktycznie odwołana już dawno temu - wtedy, gdy Waszczykowski zaprosił Komisję Wenecką, a Pucołowaty postawił się okoniem. Od tamtej pory jedyne co reformatorzy z PiS-u robią, to wycofują się rakiem.

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 15:00

@Wszyscy won! (9 sierpnia 2018 10:57)

Tak, tak, poradzi sobie… Towarzysz Naczelnik Prezes posunie tow. Gersdorf, czyli swoją nieco młodszą koleżankę z tego samego WPiA UW tylko po to żebyś Ty się dobrze poczuł. Odnoszę wrażenie, że w natłoku wydarzeń trochę się pogubiłeś w argumentacji agitacyjnej. ;))

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 14:40

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

> pink-panther

Metoda skandalowa nie została całkowicie zarzucona oczywiście. Polscy katolicy i ogólnie ludzie nie będący wrogami Kościoła powinni natomiast mieć świadomość, powinni zrozumieć to, że tzw. masowe odchodzenie od wiary i Kościoła (takie jakie dokonało się na Zachodzie) nie jest bezpośrednim skutkiem i nie jest spowodowane tym co nazywamy atakami na Kościół i wiernych, nawet jeśli obserwowana medialne natężenie takich napaści jest olbrzymie. Inaczej rzecz ujmując: szanse na to, że przy użyciu samej tylko propagandy antykościelnej da się wiernych od Kościoła trwale odwieść, sprawić by go porzucili i przestali się do niego na zawsze przyznawać, są niewielkie. W rzeczywistości, w ujęciu indywidualnym, proces porzucania wiary katolic ...

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 02:21

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

W czasach stalinowskich i gomułkowskich w szkołach nie było wychowania krytycznego, a ówczesna komuna stawała na głowie w jaki sposób zachęcić ludzi do podejmowania tzw. twórczego wysiłku - wykonywania efektywnej pracy. Gdy okrzepła u władzy starała się odtworzyć to co sama zniszczyła podczas przeprowadzonej przez siebie rewolucji.

Zadziorny-Mietek
9 sierpnia 2018 02:16

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

> maria-ciszewska

Sytuacja nie nastraja optymistycznie, ale przy pomocy swej wieloletniej grubo ciosanej gazetowo-telewizyjnej propagandy nie doprowadzili do opustoszenia polskich kościołów, ewentualnie zmiany ich funkcji na klubokawiarnie. Oczami wyobraźni już to widzieli i oczywiście widzą nadal, ale realnie jest im wstyd, bo przez 28 lat od czasu transformacji nie dało się dogonić pod tym względem przodujących krajów Zachodu, w których "Kościół Katolicki już się do swych błędów przyznał i się z nich rozliczył". Proszę zwrócić uwagę, że jeszcze 3-4 lata temu w gazowni dzień bez zdemaskowania kolejnego przypadku księdza-pedofila albo zakonnicy katującej dzieci różańcem był dniem straconym. J ...

Zadziorny-Mietek
8 sierpnia 2018 21:48

@Czy Szulkin wychował Smarzowskiego? (8 sierpnia 2018 09:22)

Film "Kler" jest antykościelny, ale ponieważ jest to zdaje się pierwszy skierowany do szerokiego rozpowszechniania w III RP film tak jawnie antykościelny, to musi być jeszcze utrzymany w tonacji soft. Jazda bez trzymanki, czyli hard, rozpocznie się za jakiś czas - jeśli balon próbny pana Wojtka spotka się z pozytywną albo co najmniej obojętną reakcją przeważającej części tzw. społeczeństwa. W niszczeniu autorytetu Kościoła Katolickiego w Polsce przyjęto taktykę powolnego gotowania żaby, po fiasku takich przedsięwzięć jak czasopismo Urbana oraz uderzeniowa propaganda gazowni.

Zadziorny-Mietek
8 sierpnia 2018 14:43

@Czy Polska jest już państwem kolonialnym? (7 sierpnia 2018 08:18)

Z cyklu: Odkurzone cytaty dla wzbudzania dysonansów poznawczych ;))

Odkurzmy to co o powrocie Polaków ze Wschodu mówiła "boska" dla Żarliwych Zwolenników PiS Beata Szydło w lecie i jesienią 2015 r. - za pięć dwunasta przed wyborami do Sejmu i odzyskaniem Polski przez żoliborskich patriotów jakich świat nie widział, ale jeszcze w czasie rządów zdrajców i zaprzańców:

Cyt. 1.: 24.07.2015 r.:

"Beata Szydło powiedziała, że "polskie państwo nie stoi po stronie tych Polaków, którzy chcą wracać do Polski. Tylko cały czas mnożone są różnego rodzaju przeszkody i trudności. Ci ludzie są pozostawieni sami sobie. Teraz, kiedy trwa w Polsce dyskusja,  ...

Zadziorny-Mietek
8 sierpnia 2018 00:45


@Czy Polska jest już państwem kolonialnym? (7 sierpnia 2018 08:18)

No, ale mi nie chodzi o to, żeby chińskie kopiować i wypuszczać pod polską marką. Chodzi o to, by zrobić nasz - od początku do końca - i lepszy. Myślisz, że w trzydziestoparomilionowym kraju, który zamieszkują mądrzy ponoć ludzie da się to zrobić?

Jeśli nie, to może od razu pogódźmy się na wieki z naszym polskim losem - zbijaczy palet drewnianych dla obcych i zbieraczy runa leśnego na potrzeby własne.

Zadziorny-Mietek
7 sierpnia 2018 22:51

@Czy Polska jest już państwem kolonialnym? (7 sierpnia 2018 08:18)

No to dlaczego Polacy nie produkują takich telewizorów jak Chińczycy i nie sprzedają ich na Zachód? Nic prostszego przecież - zasada działania jest znana, technologia również. A nawet jeśli nie ma technologii, to co za problem - tysiące mądrych głów na uniwersytetach i politechnikach dałyby radę chyba?

Zadziorny-Mietek
7 sierpnia 2018 21:21

@Czy Polska jest już państwem kolonialnym? (7 sierpnia 2018 08:18)

Import Ukraińców w tak dużej liczbie do pracy w Polsce oznacza, że trwa proces jej ekonomicznego włączania przez Niemcy do (Mitteleuropy), czyli strefy tzw. wielkiego obszaru, spełniającego względem Niemiec gospodarczą rolę pomocniczą i uzupełniającą oraz będącą rynkiem zbytu dla niemieckich produktów i towarów. Państwa Mitteleuropy są od Niemiec całkowicie ekonomicznie uzależnione - ubezwłasnowolnione. Polska (czyli Kraj Wisły) jest w niej oficjalnie od 1 maja 2004 r. (przystąpienie do WE) oraz zrzeczenia się suwerenności w Traktacie Lizbońskim (powstanie UE).

Zadziorny-Mietek
7 sierpnia 2018 16:10

@Zjedz pytona zanim on zje ciebie... (5 sierpnia 2018 00:27)

Pytona na numer z książkami inteligenta nie złapią. ;))

Zadziorny-Mietek
6 sierpnia 2018 15:02

@O bezkosztowym unieważnianiu oszukanych ofert (5 sierpnia 2018 10:21)

Śliwowski to jest człowiek z okolic gazowni - pas transmisyjny z centrali, więc powierzenie mu filmowania polskiej historii (przedstawiania polskiej racji stanu) przez rząd żoliborskich patriotów jakich świat nie widział jest dobrym przykładem "porozumienia ponad podziałami". Tak jak je w Magdalence widział tow. gen. Kiszczak oraz pozostali uczestnicy kursokonferencji transformacyjnej w kieliszkach napełnianych przez kelnerów ówczesnego MSW.

http://wspieramkulture.pl/projekt/45-Solidarnosc-wedlug-kobiet-pelnometrazowy-film-dokumentalny

Zadziorny-Mietek
5 sierpnia 2018 14:25

@Czy Marta Kaczyńska spłonie na stosie? (3 sierpnia 2018 09:11)

Cyt.: "Ten kult jest paralizatorem, jak kiedyś podobny kult Marszałka.".

W sedno. Tak właśnie jest.

Zadziorny-Mietek
4 sierpnia 2018 16:43

@Czy Marta Kaczyńska spłonie na stosie? (3 sierpnia 2018 09:11)

Nic Ci nie podam, bo należę do ludzi złych i podstępnych, przychodzących w czapce nasuniętej głęboko na oczy. ;))

Zadziorny-Mietek
4 sierpnia 2018 16:38

Strona 1 na 21.    Następna