-

Zadziorny-Mietek

Komentarze użytkownika

@Tabakiera złota bez portretu (13 lipca 2018 19:55)

Cyt. 1.: "A przed 1795 rokiem istniało państwo polskie? Jeśli tak, to jakim cudem rosyjska armia operowała na Ślasku, w Brandenburgii i Prusach Wschodnich? Czy rządy Wettynów  i Poniatowskiego to nie była przypadkiem namiastka autonomii?

Pytam poważnie. Jeśli uznajemy decyzję Sejmu o detronizacji Mikołaja, to jednak Aleksandra uznamy za ostatniego Króla Polski. Jeśli natomiast nie uznamy tej detronizacji, to Romanowowie nadal mają prawa do polskiego tronu.".

Cyt. 2.: "Albo uznajemy 123 lata niewoli (więc nadal Romanowowie mają prawa do tronu polskiego, jako Cesarze Wszechrusi), albo uznajemy, że Sejm Polski zdetronizował Mikołaja, więc Państwo Polskie jednak w 1831 roku istniało i żadnych 123 lat zaborów nie było. To że było ...

Zadziorny-Mietek
14 lipca 2018 22:45

@Tabakiera złota bez portretu (13 lipca 2018 19:55)

Państwo polskie nie istniało przez 123 lata. W tym czasie istniały natomiast jego namiastki w postaci mniej lub bardziej samodzielnych autonomii w ramach innych państw.

Zadziorny-Mietek
14 lipca 2018 11:48

@Tabakiera złota bez portretu (13 lipca 2018 19:55)

Nie ma się co dziwić, ponieważ współpisał Konstytucję 3 Maja, którą dziś zachwalał PPP w ZN z okazji święta 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Ostateczne rozpieprzenie państwa polskiego na 123 lata jest wielkim sukcesem - zajmujemy zaszczytne drugie miejsce w konkurencji "nowoczesnych konstytucji". I nikt go nam nie odbierze.

Zadziorny-Mietek
13 lipca 2018 21:48

@Czego nie rozumie Artur Nicpoń? (13 lipca 2018 08:37)

Co do Rosji pan Artur może mieć rację ponieważ poszukiwany listami gończymi przez organy i służby III RP oraz słynnego detektywa K. Rutkowskiego pyton kieruje się ponoć na wschód.

- Wszystko wskazuje na to, iż zamierza uniknąć odpowiedzialności przekraczając granicę państwa. Wyjaśnić należy jego udział w budowie rurociągu Nordstream 2, ale już dziś można powiedzieć, że stanowił bardzo ważną w planach Putina zakamuflowaną opcję rosyjską. Cieszę się, że tak niebezpieczni jak ten rosyjscy agenci wpływu pierzchają z naszego kraju w obawie przed rządem patriotycznym wzmocnionym przez rotacyjną obecność wojsk amerykańskich - twierdzi w rozmowie z mediami dr Zargalski, ceniony ekspert od spraw stosunków wschodnich.

Zadziorny-Mietek
13 lipca 2018 16:50

@Europa (11 lipca 2018 18:14)

Przepraszam Szanownego Autora, że nie na temat, ale brawo Chorwacja! Takie mecze pamięta się do końca życia. Rzadko się wzruszam, lecz to wspaniały zespół, zespół prawdziwy - wiara w Pana Boga, umiejętności i nadzieja. Przez ekspertów skazani na pożarcie, a to brytyjski lew się udławił. ;)) Rety, żeby ci nasi dezodorantowi kopacze kiedyś grali jak dziś Chorwaci. ;))

Zadziorny-Mietek
11 lipca 2018 23:58

@Bananowe republiki (10 lipca 2018 19:47)

Wziąwszy pod uwagę to na co się zanosi z tzw. III RP symbolem na jej banknotach będzie pewnie skórka od banana. 

Zadziorny-Mietek
10 lipca 2018 20:54


@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

PiS musi dać organizacjom HI nas okraść, bo to jest warunek konieczny pozostania tej partii u władzy. Kwestia tego czy chce nas dać okraść jest do dyskusji. W państwie takim jak III RP hegemon atlantycki może zmienić układ sił na tzw. scenie politycznej za pomocą zwykłego pstryknięcia palcami - między jednym a drugim kęsem homara - bo sam wygląd tej sceny ustalił.

Zadziorny-Mietek
10 lipca 2018 15:34

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Oczywiście, że ominie obstawę. Za każdy miliard USD zwróconego Żydom mienia Pucołowaty (vel Maliniak) uzyska jedną sekundę posłuchania u hegemona atlantyckiego. Będzie zbierał te sekundy jak my kiedyś obrazki z gumy z Kaczorem Donaldem. Na dziś to wychodzi w sumie maks. 5 minut, ale zważ że pewnie przy porannym myciu zębów.

Teraz do uchwalenia pójdzie ustawa reprywatyzacyjna uwzględniająca wszystkie postulaty przyjaciół Pucołowatego i Towarzysza Naczelnika Prezesa. A może Ukraińcy też się pod ustawę podłączą. Czeka nas kolejny wielki sukces.

Zadziorny-Mietek
9 lipca 2018 23:39

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Podmianka wiary, tradycji i kultury katolickiej na tzw. judeochrześcijańską, czyli zmiana tożsamości szarej polskiej żywej biomasy ponumerowanej peselem, jest jednym z filarów realizacji planu roszczeniowo-przesiedleńczego.

Zadziorny-Mietek
9 lipca 2018 23:17

@Dzisiejsza rozmowa z Józefem i ustawie IPN i Żydach (9 lipca 2018 15:18)

Jest nadzieja, że Amerykanie dadzą się udobruchać. Pan premier rządu utworzonego przez partię patriotów jakich świat nie widział podczas niedawnego wystąpienia na forum PE stwierdził m.in., że: "nie sposób zrozumieć ciągłości i istoty Europy bez uznania jej greckich, rzymskich i judeochrześcijańskich korzeni.".

Zadziorny-Mietek
9 lipca 2018 18:23@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

Nic nie idealizuję, ale akurat Ford stworzył swoje przedsiębiorstwo własnym wysiłkiem, nie ukradł go, nie przejął, nie wymusił itd. Oczywiście, stworzył je w konkretnych warunkach społeczno-ekonomicznych - w Sowietach by nie stworzył. Ford nie był tzw. rekinem Wall Street i za to był oględnie mówiąc - nie lubiany. Ludzie poczytajcie trochę, ale nie tej propagandy z pierwszych pięciu stron G.

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 20:09

@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

Jeszcze uzupełniam.

No, ale czy w jezuickich redukcjach nikt od Indian nic nie wymagał - jedna Msza św. dziennie, modlitwa, a później już tylko leżenie brzuchem do góry?

Hasło Szanownego Parasolnikova jest tak ogólne, że bez odniesienia do jakiejś konkretnej sytuacji, przykładu, trudno w ogóle o nim dyskutować. No bo co ma oznaczać - że rycerstwo ma się poświęcać za słabszych, a ci będą się leniwić? A co jeśli nabiorą siły i wezmą dotychczasowych obrońców pod but?

Ja zakładam, że Pan socjalistą nie jest, ale Pańskie deprecjonowanie zysku jako takiego - w każdej sytuacji, jest dla mnie zaskoczeniem. Przecież Szanowny Coryllus z którego uprzejmości i co najważniejsze - efektu ciężkiej pracy korzystamy, pracuje właśnie dla ...

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 19:43

@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

"Ora et labora" - to jest nasza katolicka dewiza. Pan bierze pod uwagę pierwszą część a jeśli nawet nie pomija, to znacznie pomniejsza znaczenie drugiej. Nadaje jej drugorzędne znaczenie.

"Traktowanie ludzi" jest tak ogromnie pojemnym pojęciem, że można pod nie podpiąć dosłownie wszystko co we wzajemnych relacjach między ludźmi zachodzi. Od terroru do zgodnej współpracy. Pan nie rozumie tego, że ludzie - ci których Ford rzekomo poniżał - wprost garnęli się do roboty u niego. A Stany Zjednoczone rozwijały się wtedy (przełom XIX i XX w.) w olbrzymim tempie i dobrze płatnej innej pracy było w bród. Ludzie ci mieli gdzieś związki zawodowe, komunistów, socjalistów, współczucie oświeconych inteligentów itd ...

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 19:20

@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

Pański komentarz jest typowym przykładem tzw. pięknoduchstwa (nie używam tego określenia w szyderczym ani pejoratywnym znaczeniu, tylko dla stwierdzenia faktu). Polega ono na tym, że zamiast wrednego kapitalisty Forda, który w skonstruowanym przez siebie systemie dawał ludziom godnie zarabiać konkretne pieniądze, a więc za ich pośrednictwem nabywać produkty, Pan proponuje ludziom "niezbywalną godność", którą się nie najedzą. Opinia ta jest w niezamierzony sposób trochę podobna do żalów roztaczanych przez angielskich arystokratów na początku XIX w. nad ciężkim losem dzieci "uwolnionych spod jarzma feudalnej pańszczyzny" angielskich chłopów (ludzi, którzy nic poza pracą na roli nie umieli i którzy tę pr ...

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 18:24

@O idiotach promujących książki (6 lipca 2018 07:17)

Oni się nie liczą z państwem tzw. polskim, lecz z potencjałem (jeszcze) katolickiego narodu, który wciąż (jeszcze) jest możliwy do uruchomienia. Magdalenka to jedna z udanych prób tłumienia tego potencjału w przełomowym momencie, zaś cały okres potransformacyjny, czyli III RP, to kierowanie narodu polskiego na ślepy tor przez zawiadowców wyznaczonych do służby przez tow. gen. Kiszczaka.

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 17:24

@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

Niemieckie siły zbrojne w 1941 r. można porównać z lekko odzianym człowiekiem, ale noszącym bardzo mocne i długie - aż do ramion - stalowe rękawice. Przeciwnik nie był jeszcze w stanie dosięgnąć tułowia, zaś szermiercza zręczność rąk dawała w starciu dużą przewagę.

Nie jest jednak prawdą, że III Rzesza nie przygotowywała Wehrmachtu do srogiej rosyjskiej zimy. Niemieccy planiści wiedzieli doskonale co zrobić by wojsko mogło ją przetrwać i w niekorzystnych warunkach prawidłowo działać. Zimowe wyposażenie - począwszy od pojedynczego żołnierza a skończywszy na specjalnych środkach przeznaczonych do funkcjonowania sprzętu było w Niemczech zawczasu przygotowane i czekało na kolejowych bocznicach. Kompletnie zawiodły natomiast transport i logistyka. To była po prostu jedna wiel ...

Zadziorny-Mietek
6 lipca 2018 16:22

@Zagadka Hitlera. Cz. 2. Z nie tak dawnej historii (29 czerwca 2018 18:58)

> Stalagmit

No, ale to nie są żadne "dowody w sprawie", tylko skrzecząca rzeczywistość - normalka w Wehrmachcie. ;)) Niemieckie siły zbrojne cierpiały przez całą wojnę na tak duże braki w zakresie środków transportu kołowego, że zbierały dosłownie wszystko z całej Europy co tylko dawało się jakoś użyć, plus, oczywiście, z miłą chęcią wykorzystywały pojazdy zdobyczne, w tym również sowieckie.

Niski stopień zmotoryzowania niemieckiego transportu militarnego był spowodowany trzema przyczynami: Hitler po zdobyciu władzy i rozpoczęciu programu zbrojeń ograniczał produkcję samochodów jako takich, w tym także ciężarówek dla potrzeb wojska - priorytetem były zawsze pojazdy bojowe takie jak czołgi czy transportery opancerzone. Wytwor ...

Zadziorny-Mietek
1 lipca 2018 23:13

Strona 1 na 22.    Następna